4x antimikrobiální filtr z nanovláken | + dvě roušky ZDARMA

Prodyšný antimikrobiální filtr z nanovláken k vložení do jakékoliv roušky s vnitřní kapsou. Schváleno jako zdravotnický prostředek. Záchyt virů 98,8 % odpovídá novým nařízením vlády pro nano roušky a nano filtry.

 1. Účinnost filtrace až 98,8 % (v průměru 96,4 %) srovnatelná s FFP2 respirátory
 2. Garantovaná odolnost proti průniku kapének
 3. Nadstandardní prodyšnost
 4. Jako jediná na trhu obsahuje dezinfekční látku na bázi jódu (certifikována Světovou zdravotnickou organizací), která přímo zabíjí viry

 

Balení obsahuje 4 kusy výměnných filtrů a dvě roušky s vnitřní kapsou. Produkt lze dohledat v Registru zdravotnických prostředků pod evidenčním číslem 00931024.
Na roušky, ústenky a respirátory se z hygienických důvodů nevztahují reklamace a nelze je vrátit či vyměnit.  

Související produkty: 5 ks výměnných filtrů, 10 ks výměnných filtrů, 2 filtry a rouška zdarma

Dostupnost Skladem
Kód: 46
134 Kč
4x antimikrobiální filtr z nanovláken | + dvě roušky ZDARMA
4x antimikrobiální filtr z nanovláken | + dvě roušky ZDARMA
Tip Výprodej

Jak rouška s filtrem funguje?

Inteligentní polymerní membrána (filtr) tvořená hustou sítí nanovláken, slouží k záchytu a zastavení přenosu infekčních mikroorganismů, které by chtěly membránou projít a přirozeně do ní narážejí. Pro zvýšení účinnosti záchytu je do vláken vložena dezinfekce na bázi jódu schválená Světovou zdravotnickou organizací (povidonum iodinate), která účinně zabíjí zachycené viry a další mikroorganismy. Mikrobiální inaktivace nastává při přímém styku virů nebo bakterií s nanovlákennou vrstvou obsahující účinnou desinfekci povidonum iodinate. Naše produkty jsou tak jediné na trhu, které nejen mechanicky díky nanovláknům brání virům v přístupu, ale také viry přímo ničí a zněškodňují.

Při správné péči je možno roušku využívat opakovaně. Antivirotické filtry vás pak vydrží chránit po dobu 8 hodin (čas lze sčítat, tedy vydrží i delší dobu dle toho, jak často filtr využíváte). Nové výměnné filtry z nanovláken je možné zakoupit v samostatném balení po 5 či 10 kusech za výhodnou cenu. Roušky jsou k dispozici v modré (aktuálně pouze velikost M) či v bílé barvě.

Schéma (2)

 • Certifikovaný zdravotnický prostředek (certifikováno Státním ústavem pro kontrolu léčiv)
 • Dobrá prodyšnost
 • Brání přístupu mikroorganismů, virů, bakterií, plísní i hub a je hypoalergenní
 • Filtr vydrží spolehlivě chránit až po 8 hodin (čas lze sčítat)
 • Ergonomický střih s vnitřní kapsou 
 • Možnost opakovaného použití roušky (je pratelná na cca 10-15 pracích cyklů)
 • Vyrobeno v České republice

 

 

 

 

Návod k použitíRoušky obrázky produkty (7)_1

Vložte filtr do vnitřní kapsy jakékoli obličejové roušky. Pokud využijete obličejovou roušku, která není vybavena vnitřní kapsou, filtr připevněte jakoukoliv textilní lepící páskou (např. lékařskou pro upevňování obvazů). Obličejovou roušku nasaďte a upevněte za uši, dýchejte skrze nanovlákennou vrstvu v prostřední části obličejové roušky. Nanovlákenná vrstva vydrží chránit obvykle 8 hodin až několik dnů dle zátěže (čas lze sčítat, tedy lze používat např. po 30 minutových intervalech). Nutnost výměny filtru je indikována prosáknutím a rozpadem žluté vrstvy ve filtru. Při sundávání manipulujte s obličejovou roušku pouze za úchyty a po manipulaci s použitým filtrem (rouškou) si důkladně umyjte ruce.

Zdravotnickou roušku minimálně jednou denně vymáchejte ve vlažné vodě s přídavkem saponátu a opláchněte čistou vodou. Po důkladném oschnutí je rouška připravena znovu k použití. Před praním vyjměte antimikrobiální filtr. Pokud jeví známky opotřebení (viz. výše), je nutné ho vyměnit za nový. Doporučujeme maximálně deset opakovaných použití roušky.

Trvanlivost nanovlákenné vrstvy klesá ve vlhkém prostředí, proto v době nepoužívání skladujte na suchém místě a chraňte před vlhkostí.

 

Certifikace

Politikou naší společnosti je vždy chránit naše zákazníky a dělat vše pro to, aby naše produkty splňovaly veškeré zákonem stanovené náležitosti a certifikace o zdravotní nezávadnosti. Získané certifikace:

 • Zdravotnický prostředek, evidenční číslo 00931024 v Registru zdravotnických prostředků
 • Certifikace ve věci Zdravotní nezávadnosti a Kožní nedráždivosti nanovlákenného filtru k rouškám udělené Státním zdravotním ústavem (2020, pod čísly CTZB 187-4643/20-130, EX 200481 a CTZB 187-3946/20-89, EX 200449).
 • Nadstandardní výsledky testů prodyšnosti a záchytu kapének podle normy ČSN EN 14683 +AC (ITC Zlín, 2020).
 • Znalecké posouzení správnosti výpočtu koncentrace jodovaného povidonu v nanovlákenném filtru udělené VŠCHT (2020). Při tomto testu se potvrdilo, že koncentrace uvolněného jodu je pod hranici 1/3 požadovaných hygienických limitů a nehrozí ani krátkodobé překročení limitu.
 • Certifikovaná vysoká odolnost nanovlákenné tkaniny udělená zkušebnou Janka Radotín (2020).
 • Prohlášení o shodě s požadavky na bezpečnost a kvalitu netkané textilie, využitého polymeru PVA i antivirotického prostředku na bázi povidonum iodinatum.

V tomto smyslu zkoušený materiál nanovlákenných filtrů není významným kožním dráždidlem a je zdravotně nezávadný. Čtěte však prosím upozornění o alergenech a případných kontraindikacích antivirotického přípravku (Betadine) k lékům, jak je uvedeno v návodu k použití.

 

Další informace

SLOŽENÍ:  polyvinylalkohol, polypropylen, vodný roztok povidonum iodinatum 100 mg na 1 ml, glycerol, nonoxinol, kyselina citronová, hydrogenfosforečnan sodný, roztok hydroxidu sodného, čištěná voda.

MINIMÁLNÍ TRVANLIVOST: 1 rok od data výroby (viz obal)

VÝROBCE: Nanuntio s.r.o., Evropská 2758/11, Praha 6, 160 00

VAROVÁNÍ: Nepoužívejte při alergii na jodovaný povidon nebo kteroukoliv další složku tohoto přípravku. V případě kontraindikací s přípravkem Betadine čtěte příbalový leták. V případě rozvinutí citlivosti kůže na Betadine nebo v případě nevolnosti přerušte užívání roušky. Filtr nepoužívejte trvale, je určen ideálně ke krátkodobé ochraně v rizikovém prostředí.

SKLADOVÁNÍ: Uchovávejte na suchém místě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Roušky a filtry
Barva roušky: bílá
Barva filtru: mírně oranžová
Životnost roušky: opakovaně pratelné
Životnost filtru: 8 hodin (čas lze sčítat)
Velikost: univerzální
Vyrobeno: v České republice
? Certifikace: zdravotnický prostředek
NajduZboží.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení