Jódová dezinfekce v nanofiltrech Nanoiodine

Dezinfekční látka na bázi jódu v nano filtrech Nanuntio zabíjí viry a má preventivní účinek při onemocnění Covid-191

Nespočtem testů, klinickou studií i praktickým užíváním po dobu deseti měsíců bylo ověřeno, že chránit se za pomoci jódu je bezpečné. Jód je všude kolem nás a každý den ho přijímáme v jídle a pití. Filtry Nanoiodine jsou certifikované jako zdravotnický prostředek kategorie I a jsou dohledatelné pod evidenčním číslem 00931024 v Registru zdravotnických prostředků. Obsahují malé množství jodovaného povidonu (Povidonum iodinatum), který je postupně uvolňován díky řízenému rozpadu chytrých nanovláken. Potřebujete-li více kyslíku při Vašich aktivitách, chytrá nanovlákna uvolní více potřebné dezinfekce, která je doporučená WHO v boji proti SARS-CoV-2. 

Banner 2

Látka byla uvedena na trh již v roce 1955 a stala se všeobecně preferovaným jodovým dezinfekčním přípravkem (také Světovou zdravotnickou organizací - WHO). Nedávné studie prováděné ve Spojených státech ukazují mimo jiné i na preventivní antivirotický účinek jodovaného povidonu v dýchacím traktu. Proto lze důvodně očekávat díky tomuto preventivnímu efektu také snížení obsahu virů v těle (tzv. virové nálože), kterou organismus zažívá před vypuknutím onemocnění, pokud je infikován viry (např. způsobujícími nemoc Covid-19). Zároveň je všeobecně přijímána souvislost mezi nižší virovou zátěží a nevypuknutím nemoci či alespoň větší pravděpodobností lehčího průběhu onemocnění.

Jak tedy sílu jodové dezinfekce využíváme v nano filtrech Nanoiodine?

Dezinfekce obsažená v chytrých nanovláknech Nanuntio se díky vydechované vzdušné vlhkosti uvolňuje a dezinfikuje roušky či respirátor, který používáte. Díky tomu působí i mimo oblast filtru. Rouška je po odložení stále bezpečná i v případě, kdy zachytí viry, jelikož je obratem neutralizuje a zabíjí. Dezinfekce viry zlikviduje a vy tak můžete roušku bez obav odložit třeba na sedačku automobilu. Dezinfekce ve filtru vydrží funkční dle zátěže a frekvence dechu v průměru za 6-8 hodin čistého času používání. Lze jej tedy používat opakovaně, než jej zcela spotřebujete. Studie, certifikáty, testy, příbalový leták, to vše jsme pro Vás přehledně připravili zde. 

Jedinečná chytrá nanovlákna jsou vyvíjena ve spolupráci vědců Univerzity Karlovy, ČVUT a Vanvitelli University Naples v Itálii. Mnohé studie z roku 2020 prokázaly preventivní účinek jódu (Betadine) při boji proti SARS-CoV-2. Kombinace této bezpečné a účinné dezinfekce spolu s filtračními vlastnostmi nanovlákna je fenomenálně účinnou ochranou.

Jsme rodinná firma a naší prioritou je bezpečnost a zdraví našich zaměstnanců i zákazníků. V případě, že potřebujete pomoci s výběrem vhodné roušky či filtru nebo máte jakékoli dotazy, neváhejte se na nás obrátit a kontaktovat nás přes formulář na webu či e-mailem na info@nanuntio.com.

1 Zdroje: 

  1. Povidone-iodine solution as SARS-CoV-2prophylaxis for procedures of the upper aerodigestive tract (Roztok jodovaného povidonu jako profylaxe SARS-CoV-2 v horní části dýchacího traktu), Naqvi et al., Journal of Otolaryngology (2020); 
  2. Povidone-Iodine Solution as Severe Acute Respiratory Syndrome Coronavirus 2 (SARS-CoV-2) Prophylaxis (Roztok jodovaného povidonu jako profylaxe (prevence) těžkého akutního respiračního syndromu způsobeného koronavirem (SARS-CoV-2)),  Surapaneni Bhavana et al., International Journal of Science and Research (2020), ke stažení ZDE.

 Koupit button

----

Partneři společnosti Nanuntio

Můžete nám důvěřovat, stejně, jako nám věří naši dlouhodobí partneři.

partneri Nanuntio_1

NajduZboží.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení